7

OpenAI اولین تصویر ساخته‌شده با مدل جدید GPT-4o را منتشر کرد


“گرگ براکمن” رئیس OpenAI پست جدیدی در شبکه اجتماعی X منتشر کرده است که به ادعای او اولین تصویر ایجاد شده توسط مدل جدید GPT-4o این شرکت است.

تصویر ارسال شده توسط براکمن در X، مردی را نشان می دهد که یک تی شرت مشکی با نشان OpenAI پوشیده و در مقابل تخته سیاه ایستاده است. عبارت “انتقال بین روش ها” و جملات دیگر روی تخته سیاه نوشته شده است.

تصویر تولید شده توسط مدل GPT-4o

مدل جدید GPT-4o روز دوشنبه معرفی شد و OpenAI در ارائه خود گفت که این مدل نسبت به مدل‌های خانواده GPT-4 بهبود یافته است و علاوه بر اینکه سریع‌تر و ارزان‌تر است، می‌تواند اطلاعات بیشتری را از ورودی‌های خود حفظ کند.

دلیل برتری مدل GPT-4o این است که OpenAI رویکرد متفاوتی نسبت به GPT-4 برای توسعه آن دارد. در حالی که مدل‌های قبلی اساساً چندین مدل مختلف را ترکیب می‌کردند و می‌توانستند فایل‌های رسانه‌ای مانند صدا و تصویر را به متن و تصویر تبدیل کنند، مدل جدید GPT-4o توکن‌های چندرسانه‌ای را از ابتدا یاد می‌گیرد. با این حال، مدل دیگر نیازی به تبدیل صدا و تصویر به متن برای تجزیه و تحلیل و تفسیر آنها ندارد.

با توجه به تصویر منتشر شده، به نظر می‌رسد این رویکرد جدید نسبت به مدل تولید تصویر DALL-E 3 OpenAI که در سپتامبر 2023 منتشر شد، پیشرفت چشمگیری در تولید تصویر داشته باشد.

لازم به ذکر است که مدل هوش مصنوعی GPT-4o در دسترس تمامی کاربران اعم از کاربران خدمات رایگان و پولی این شرکت می باشد. قابلیت‌های متن و تصویر این مدل در حال حاضر برای همه کاربران در دسترس است، اما ویژگی جدید حالت صوتی در هفته‌های آینده قبل از اینکه به نسخه گسترده‌تر منتقل شود، به صورت آلفا برای کاربران ChatGPT Plus در دسترس خواهد بود.نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا