7

گوگل از مدل LearnLM رونمایی کرد؛ یادگیری بهتر با هوش مصنوعی


گوگل امشب در I/O 2024 یک رویداد شلوغ داشت و محصولات متنوعی را معرفی کرد. یکی از این محصولات جدید خانواده مدل های هوش مصنوعی به نام LearnLM است که بر اساس مدل Geminai ساخته شده است. در ادامه با این مدل ها بیشتر آشنا می شویم.

خانواده مدل های هوش مصنوعی LearnLM از قدرت جمینا استفاده می کند و برای یادگیری بهینه شده است. گوگل با معلمان کار می کند تا این مدل ها را وارد کلاس های درس کند. این شرکت معتقد است که این هوش مصنوعی می تواند کاربردهای زیادی در آموزش و طرح درس داشته باشد.

معرفی قابلیت های مدل هوش مصنوعی LearnLM گوگل

گوگل می گوید که با کمک LearnLM، تجربه استفاده از محصولاتی مانند جستجو، یوتیوب و چت با جمینا را که امروزه استفاده می کنید، بهبود می بخشد. به عنوان مثال، LearnLM YouTube اجازه می دهد تا ویدیوهای آموزشی تعاملی شوند. شما می توانید درباره یک ویدیو بر اساس محتوای آن سؤال بپرسید و پاسخ دریافت کنید. این ویژگی به زودی در اختیار گروهی از کاربران اندروید قرار خواهد گرفت.

در بخش جستجو، به زودی می توانید با کلیک یک دکمه، نمای کلی هوش مصنوعی خود را به گونه ای تنظیم کنید که برای شما مفیدترین و مفیدترین باشد. برای مثال، ممکن است بخواهید زبان جستجوها و نتایج را ساده کنید. با این ویژگی چنین فرصتی به شما داده می شود.

در اندروید، ویژگی Circle to Search می‌تواند به افراد کمک کند تا مسائل ریاضی و فیزیک را مستقیماً از تلفن یا رایانه لوحی خود حل کنند. در ادامه سال جاری می توان مشکلات پیچیده تری را حل کرد.

در خود جمینا به زودی می توانید از آن استفاده کنید سنگهای قیمتی، ساخت نسخه های سفارشی جمینا. Learning Coach یکی از این مرباهای از پیش ساخته شده است که راهنماهای گام به گام و تمرین های مفید را در اختیار شما قرار می دهد. این مربا در ماه های آینده عرضه خواهد شد.

گوگل اعلام کرد که با کارشناسان کالج معلمان کلمبیا، دانشگاه ایالتی آریزونا، دانشگاه نیویورک تیش و آکادمی خان نیز برای آزمایش و بهبود این فناوری همکاری خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا