6

کارخانۀ ریسباف به روی مردم باز می‌شود


ایسنا/اصفهان رئیس اداره گردشگری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان گفت: پس از گذشت چندین دهه از تعطیلی کارخانه ریسباف، درهای این کارخانه به مدت 10 روز در رویداد گردشگری «صدای کارخانه» به روی عموم باز می شود. بوق می آید».

علیرضا مصاح در گفت وگو با ایسنا و در خصوص محتوای ارائه شده در این رویداد گردشگری اظهار کرد: بخش زیادی از کارخانه ایمن نیست و به همین دلیل این رویداد گردشگری در جهت خاصی برگزار می شود و نقشه و عکس و حضور داریم. یک راهنما به درک بهتر گردشگران و بازدیدکنندگان کمک می کند. داستان های این کارخانه و اتفاقاتی که برای آن رخ داده و روند تاریخی آن و همچنین چشم اندازی که برای آینده این کارخانه در ذهن داریم در رویداد گردشگری «صدای بوق کارخانه می آید» ارائه می شود. .

رئیس اداره گردشگری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان با بیان اینکه نهادهای مختلف اداری شهر اصفهان برای برگزاری رویداد گردشگری «صدای بوق کارخانه می آید» در کارخانه ریسباف همکاری داشته اند، افزود: با با تلاش سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری اصفهان برای مرمت کارخانه ریسباف، کارگاه مرمت آن در محل کارخانه فعال است و مردم می توانند روند مرمت را از نزدیک ببینند. شهرداری منطقه نیز از این رویداد حمایت کرد و در حالی که کارخانه آمادگی پذیرش گردشگران را نداشت با کمک آنها توانستیم کارخانه را برای بازدید عموم آماده کنیم.

کارخانه ریسباف درهای خود را به روی عموم باز می کند

وی افزود: استانداری اصفهان، نمایندگان شورای اسلامی استان، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و همچنین شهرداری اصفهان دور هم جمع شدند و اولین مرحله از این رویداد را رقم زدند.

مصاح با اشاره به اینکه این بازدید فقط در کارخانه انجام می شود افزود: از آنجایی که کارخانه ریسباف یک محیط شهری بسیار بزرگ و حفاظت نشده است، هنوز شرایط و استانداردهای لازم برای نصب آثار در آن را ندارد.

وی با امید به تبدیل کارخانه ریسباف به موزه منطقه ای شهر اصفهان تاکید کرد: توجه داشته باشید که کارخانه ریسباف از نظر وسعت کمی کوچکتر از موزه لوور پاریس است. استان اصفهان توانایی ایجاد موزه ای شایسته با استانداردهای جهانی را دارد. البته این یک چشم انداز بلند مدت و یک هدف بلند مدت است. این بنا در مرحله اول نیاز به مرمت فوری و سپس مرمت بیشتر دارد و در مرحله بعد به طرحی جامع برای برنامه ریزی مسیر آینده آن نیاز است.

رئیس اداره گردشگری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان در پایان گفت: کسانی که قصد بازدید از کارخانه ریسباف را دارند از تاریخ یکم تا دهم خردادماه با ثبت نام در سایت شهروانت تیکت در زمان های مشخص شده، می توانند از کارخانه ریسباف بازدید کنند. می تواند به کارخانه ریسباف رفته و با کمک راهنمایان تور و مطالب مختلفی که وجود دارد، از قسمت های ایمن کارخانه بازدید کند.

کارخانه ریسباف درهای خود را به روی عموم باز می کند

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا