15

وحیدی: مشارکت مرحله دوم انتخابات بیشتر از مرحله دوم دوره قبلی است – تابناکحمد وحیدی در نشست خبری پس از پایان مرحله دوم انتخابات دوازدهمین دوره شورای اسلامی گفت: امروز کار نیمه تمام انتخابات شورای اسلامی به پایان رسیده است. انتخابات نقطه بسیار درخشانی در تاریخ جمهوری اسلامی برای تحکیم مردم سالاری دینی در انقلاب اسلامی است و اکنون شاهد دوره جدیدی از آن هستیم.

وی افزود: این انتخابات با همکاری و حماسه آفرینی مردم در اوج سلامت، امنیت و دقت و با مشارکت خوب مردم و در فضای رقابتی بر خلاف میل دشمن برای ایجاد امنیت برگزار شد. مشکلات در حوزه فیزیکی و سایبری، اما با دقتی که وجود دارد. همه این نقشه ها نابود شد.

وزیر کشور گفت: همیشه افت مشارکت در مرحله دوم انتخابات رایج بوده است، اما این مرحله نسبت به مرحله دوم دوره قبل حضور بیشتری داشته است.

واحدی یادآور شد: در حوزه ایمنی و بهداشت از استانداردهای بالا استفاده شد و حسن نیت نسبت به صدای مردم رعایت شد. حضور مردم در این انتخابات با وجود توطئه ها، دروغ ها و اقدامات دشمنان بسیار چشمگیر بود و صفحه زرین دیگری را در تاریخ جمهوری اسلامی رقم زد.

وزیر کشور با بیان اینکه برگزاری این انتخابات یک تلاش جمعی گسترده با کمک همه دستگاه ها بود، تصریح کرد: این انتخابات به خوبی انجام شد و امروز می توان ادعا کرد که این اعتماد را با کمال بی طرفی، صداقت و تنظیم قانونی حفظ کرده ایم. . در این انتخابات بر اساس قانون جدید تلاش کرده ایم کار را به صورت مستمر و دقیق دنبال کنیم.

وی با اشاره به برگزاری الکترونیکی انتخابات در هشت حوزه انتخابیه گفت: یکی از اقدامات مهم در این دوره از انتخابات این بود که نتایج آرا به سرعت و با دقت به مردم گزارش شد و توانستیم با همکاری دستگاه های اجرایی این اقدام را محقق کنیم. ستاد انتخاباتی کشور

وحیدی ادامه داد: اتحاد و یکپارچگی نیروها برای پیمودن راه بزرگ پیش رو نیازمند مسیری محکم برای ساختن ایران است و امیدوارم هم مجلس جدید و هم همه به سمت افق بلندی حرکت کنند. انسجام، همبستگی و وفاق اجتماعی از جمله دستاوردهای این انتخابات بود که امیدواریم پس از تشکیل مجلس جدید برای تحقق اهداف انقلاب مورد استفاده قرار گیرد.

وزیر کشور یادآور شد: وکالتنامه های نمایندگان مردم از سوی وزارت کشور صادر شده و تا قبل از آغاز به کار مجلس جدید به دست نمایندگان منتخب خواهد رسید.

وی تصریح کرد: برخلاف اینکه گمانه زنی ها آماری کمتر از آنچه در انتخابات گزارش شده بود ارائه می کرد و گاه تا یک دهم حضور فعلی در انتخابات پیش بینی می شد اما همه نامزدها آمار نسبتاً قابل قبول و خوبی داشتند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا