15

فراگیری و دسترسی‌ عادلانه با رمزدارایی‌ها – تابناک


یکی از مهم ترین راه های شناخت و تحقیق در یک صنعت جدید، شناخت مصرف کنندگان و رفتار آنهاست. میزان پذیرش دارایی‌های دیجیتال توسط ایرانیان، ماهیت آینده‌نگر ایرانیان را نشان می‌دهد و این به ما اجازه می‌دهد تا با نگاهی دقیق‌تر به رفتار این کاربران، درک عمیق‌تری از صنعت ارزهای دیجیتال در ایران به دست آوریم. بررسی رفتار کاربران Nobitex به عنوان رهبر بازار مبادلات ارزهای دیجیتال در ایران حاوی داده‌های جالبی است.

جهانی بودن و دسترسی عادلانه به دارایی های رمزنگاری شده

رشد قابل توجهی در مشارکت زنان در بازارهای ارز دیجیتال
تعداد کاربران زن جدیدی که در سال 2023 به نوبیتکس پیوستند نسبت به تعداد کاربران زن جدیدی که در سال گذشته به نوبیتکس پیوستند 50 درصد افزایش یافت. در حالی که تعداد کاربران زن Nobitex در سال 2019 8 درصد از کل کاربران بود، این نسبت در سال 2022 به 22 درصد و در سال 2023 به 23 درصد خواهد رسید.

علاوه بر این، نسبت مردان در معاملات Nobitex در سال 2023 78٪ و نسبت زنان 22٪ بود. سهم زنان در معاملات Nobitex نسبت به سال 2022 چهار درصد رشد را نشان می دهد.

این آمار نشان می دهد که ارزهای رمزنگاری شده فرصت های جدیدی برای سرمایه گذاری و کسب درآمد برای زنان ایجاد کرده اند و علاقه آنها به این بازارها در حال افزایش است.

Nobitex; پاتوقی برای گروه سنی 30 تا 40 سال

اکثر کاربران Nobitex بین 30 تا 40 سال سن دارند و این گروه سنی بیش از 40 درصد از تراکنش های آن را تشکیل می دهند. کاربران 40 تا 50 ساله در بین کاربران Nobitex در رتبه دوم قرار گرفتند. شایان ذکر است که 70 درصد از کاربران Nobitex زیر 40 سال سن دارند. در همین حال، 72 درصد از کاربران بازار کریپتو در جهان زیر 34 سال سن دارند.

جهانی بودن و دسترسی عادلانه به دارایی های رمزنگاری شده

تراکنش های آسان تر با برنامه Nobitex

عمدتاً سه روش برای تراکنش در Nobitex استفاده می شود: برنامه تلفن همراه Nobitex، مرورگر دسکتاپ و شبکه تلفن همراه. در بین این سه روش، ارتقای تراکنش ها از طریق اپلیکیشن موبایل نوبیتکس بیشترین سهم را دارد.

آمار ماهانه بازدید از وب سایت Nobitex در سال 2023 به طور متوسط ​​برابر با 8.2 میلیون بازدید بوده است و همین آمار برای برنامه تلفن همراه Nobitex برابر با 24 میلیون بازدید است.

نبض بازار ارزهای دیجیتال در ایران در دست پایتخت نشینان است
نبض بازار ارزهای دیجیتال در ایران در دست پایتخت نشینان است و تهرانی ها بیش از نیمی از سپرده های بانکی کشور را در اختیار دارند، اما در مورد دارایی های رمزنگاری شده، سهم تهرانی ها حدود یک سوم کل سپرده های کشور است. کل دارایی های ارز دیجیتال رهبری تهران در بازار ارزهای دیجیتال چندان غیرمنتظره نیست. زیرا حدود 25 درصد از جمعیت 6.5 میلیونی Nobitex از این استان پرجمعیت کشور هستند.

جالب اینجاست که مردم استان خراسان رضوی اگرچه از نظر کل سپرده های بانکی رتبه سوم کشور را به خود اختصاص داده اند، اما از نظر دارایی های رمزنگاری شده بالاتر از اصفهانی ها رتبه دوم را به خود اختصاص داده اند.

از آنجایی که نوبیتکس بیش از نیمی از بازار ارزهای دیجیتال در ایران را در اختیار دارد، می توان این پلتفرم را رهبر بازار ارزهای دیجیتال در ایران نامید. نگاهی گذرا به این آمارها، چشم اندازی از وضعیت بازار ارزهای دیجیتال در کشور ارائه می دهد که به وضوح رشد این صنعت را نشان می دهد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا